Barkod Hakkında Sık Sorulan Sorular

Genel Barkodlama
Barkod nasıl çalışır?
Bir barkod aslında bir makinenin okuyabileceği görsel bir desenle bilgiyi kodlamanın bir yoludur. Siyah ve beyaz çubukların (öğeler) bileşimi, o barkod türü için belirlenmiş bir algoritmayı izleyen farklı metin karakterlerini temsil eder. Elemanların sırasını değiştirirseniz, farklı bir metin elde edersiniz. Barkod tarayıcı, bilgisayarınızın anlayabileceği bir metin dizisine dönüşen siyah-beyaz desenini okur.

Ürünümün  fiyatı barkod yazar mı?
Bir barkod, kodladığınız her tür metin bilgilerini barındırabilir ancak ürün etiketleri ile fiyat genellikle kodlanmaz. Barkod, hangi ürünün olduğunu ve POS yazılımının veya veritabanınızın bununla ilgili fiyatlandırma bilgilerine sahip olacağını gösterecektir.

1D (doğrusal) barkod nedir? 2B barkod nedir?
1D (doğrusal) kod, insanların en çok tanıdıkları tipik "kazık çit" tarzı barkodudur. 1D kodlarının birkaç versiyonu vardır ve bazıları sadece sayıları kodlarken bazıları herhangi bir klavye karakterini kodlayabilir. Koddaki tüm bilgiler soldan sağa doğru yatay olarak düzenlenmiştir. Bu tür kodlar herhangi bir barkod tarayıcı tarafından okunabilir. 2D barkodlar dikey ve yatay olarak bilgi organize ederken biraz daha karmaşıktır. Bu, 2D kodların daha fazla bilgi tutmasına ve 1D kodundan daha az yer kaplamasına imkan verir. 2B kodlar, bir görüntü tarayıcı tarayıcının düzgün okunmasını gerektirir. Tek Boyutlu (1D) Barkodlu İki Boyutlu (2D) Barkodlar UPC QR code PDF417 Datamatrix

Bir barkoda kaç karakter sığabilir?
Belirli barkod türüne bağlı olarak, 2D kodlar 2.000 karaktere kadar çıkarken 1D barkodların 20-25 karakterden oluşması mümkündür. Temel pratik kaygı, barkodtaki bilginin miktarını artırdıkça, o kadar büyük olacağıdır. Bu özellikle 1D barkodlarda geçerlidir ve çoğu insanın 8-15 karakterini kodlar.

Ne kadar küçük bir barkod yapabilirim?
Barkodlar geniş bir boyut aralığında olabilir ve 2B kodu kullanırken 1/8 inç kareye inebilir. Bununla birlikte, böyle küçük bir kod yapmak, kullandığınız karakter sayısını sınırlandıracağından ve kopyanın kalitesinin hala bir tarayıcı tarafından okunabilir olmasını sağlamak için yüksek çözünürlüklü bir etiket yazıcısı gerektirir. Bir kod ne kadar küçük olursa okumak o kadar zor olur.

UPC Numarası ve UPC Barkodu
Bir UPC numarasına ihtiyacım var mı?
Ürünleri distribütör veya perakende satıyorsanız, genellikle bir UPC barkoduna ihtiyacınız olacaktır. Emin değilseniz, UPC barkodlarındaki politikalarını öğrenmek için ürününüzü satan şirkete başvurmanız en iyisidir. UPC numaranızı aldığınızda numaranızı doğrulayan bir sertifika alırsınız. Çoğu perakende satıcısı, numaranızın benzersiz ve yetkili olduğunu doğrulamak için sertifikanın kanıtını ister.

Kullanımı UPC gerekli mi?
Dahili envanteri izleme Yok
Müşterilere doğrudan ürün satışı Yok
Bir distribütör veya perakendeci aracılığıyla ürün satma Çoğu zaman
(Emin olmak için distribütörünüze veya perakendecinize başvurun)
Büyük bir ulusal mağaza vasıtasıyla ürün satışı Her zaman

Bir UPC numarası nasıl edinebilirim?
Yalnızca GS1 US, UPC sayıları oluşturmak için kullanılan genel olarak benzersiz bir "GS1 Şirket Öneki" yayınlayamaz.
Bu işlemi başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler için bu bağlantıyı izleyin: UPC Barkodu için başvurun

Bir UPC numarası ne kadardır?
Ücret, belirlemeniz gereken benzersiz ürünlerin sayısına ve brüt satış gelirine göre belirlenir.
Fiyatlar çok değiştiği için yalnızca GS1 bunun için doğru bir maliyet sağlayabilir.

UPC barkodu nedir?
 Muhtemelen paketlenmiş ürünlerin çoğunda gördüğünüz barkodları biliyorsunuzdur. Bu barkodlar UPC-A kod formatındadır. 12 basamak uzunluğunda ve şöyle bir şey görünüyor:
UPC numarasının kendisine GTIN (Global Trade Item Number) adı verilir. GTIN iki bölümden oluşur: UPC Şirket Öneki ve o eşsiz üründe atadığınız numara. Bu ilk bileşen olan UPC Şirket Öneki, 6 ile 10 basamak arası uzunluğundadır ve GS1 tarafından size verilir. Sayıların sayısı, kaç tane ürün atayacağınıza göre belirlenir. Dolayısıyla, binlerce ürününüz varsa şirket ön ekinin daha az basamak olması gerekir. Sadece birkaç ürününüz varsa şirket ön ekinizin büyük olasılıkla 10 haneye yakın olacaktır. Bu şirket öneki numarası, tüm ürünlerinizin yanı sıra herhangi bir EDI (Elektronik Veri Değişimi) uygulamasında üretici olarak sizi temsil edecektir.

İkinci bileşen, belirli bir üründen referans almak için kullanılan benzersiz numaranızdır. Buna "Öğe Referans Numarası" denir. Bu numara GS1 tarafından atanmaz; belirli bir ürün için benzersiz Öğe Referans Numarasını atamak üreticiye kalmıştır.

Son sayı, önceki 11 basamaktan hesaplanan bir kontrol basamağıdır. Rastgele atanmaz. Etiketinizi oluşturmak için kullandığınız barkod etiket yazdırma yazılımı, bu denetimi hesaplar Senin için rakam. İş gereksinimlerinizi karşılamak için bir etiket yazdırma yazılımı seçmeyle ilgili yardım için BarcodesInc ile iletişime geçebilirsiniz.

Kendi UPC barkodlarımı yazdırabilir miyim?
Evet! Benzersiz GS1 numaranız varsa, bir barkod etiketi yazıcısı, barkod yazılımı ve barkod etiketleri seçme konusunda yardım için BarcodesInc ile iletişime geçin.

BARKOD BASKISI
Direkt termal (DT) ve termal transfer (TT) arasındaki fark nedir?

Doğrudan termal, ısıya duyarlı bir tabaka ile kaplanmış bir etiket kullanan ve yazdırmak için şerit / mürekkep kullanmayan bir baskı yöntemidir. Kağıda bir görüntü yakılır ve burada termal transfer ile etikete yazdırmak için bir şerit kullanırsınız. Doğrudan termal zamanla (yaklaşık 1 yıl) kaybolur ve daha yüksek sıcaklıklar veya güneş ışığına maruz kalan ortamlar için iyi bir seçim değildir. Termal transfer baskısı daha kalıcı bir çözümdür ve solmaz.

'DPI' ne demektir?
DPI, Per Inç Noktaları'nın (Dots Per Inch) kısaltmasıdır ve bir yazıcının çözünürlüğünün bir ölçüsüdür. Sayı ne kadar yüksek olursa baskı da o kadar ince olur. Çoğu uygulama 203 dpi'de uygundur ancak logolar / resimler veya çok küçük etiketler yapıldığında 300 veya 600 dpi istenecektir.

Rulo içinde kaç etiket vardır?
Rulo başına etiket sayısı etiketin boyuna bağlıdır. Etiket ne kadar kısa olursa rulo başına o kadar çok kazanırsınız.

Nasıl barkod etiketi yaparım?
Bir barkod etiket yazıcısı ve medyanız varsa, bir etiket oluşturmak ve yazdırmak için barkod etiket tasarım yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bu yazılımda tasarım gereksinimlerinize uyacak barkodlar, metinler ve resimler yerleştirebilir ve daha sonra yazdırma işini yazıcınıza gönderebilirsiniz.

'Dağıtıcı' nedir?
Bir dağıtıcının çoğu etiket yazıcıda bulunan, yazıcının çıktığında etiketin soyulmasını soyacak aksesuar bir özelliktir. Bu, etiket yazdırıldıktan hemen sonra uygulanacak uygulamalar için çok yararlıdır çünkü kullanıcı için zaman kazandırır. Ayrıca gerekmedikçe devre dışı bırakılabilir.

'Masaüstü' ve 'masaüstü' yazıcılar arasındaki fark nedir?
Etiket yazıcıları, boyutlarından ve maksimum baskı görev döngüsünden yola çıkarak iki kategoriye ayrılır. Masaüstü yazıcılar daha küçük ve ofis etiketleme veya küçük bir perakende mağaza gibi düşük hacimli uygulamalar için en iyisidir. Masaüstü yazıcılar günlük yüzlerce veya binlerce etiket yapmak için üretilmiştir ve fiziksel olarak daha sert ortamlar için daha sağlamdırlar.

BARKOD OKUYUCUSU
Barkod tarayıcısı nasıl çalışır?
Barkod tarayıcı, tarayıcı tarafından karşılık gelen bir metin dizesine dönüştürülen belirli bir algoritmayı izleyen, barkodun değişen siyah beyaz unsurlarını alır. Bu bilgi daha sonra tarayıcı tarafından bilgisayarınıza gönderilir ve standart bir klavyeden farklı değildir. Bu metin dizesi, o sırada imlecinizin ekranda bulunduğu yere yerleşir.

Bir okuyucu kullanmak için herhangi bir özel yazılıma ihtiyacım var mı?
Barkod okuyucuları, düzgün çalışması için herhangi bir özel yazılım veya sürücüye ihtiyaç duymazlar. Bir klavye taklit ederler ve bilgisayarınız tarafından genel bir giriş aygıtı olarak tanıyacaklardır.

Kablosuz barkod tarayıcının menzili ne kadardır?
Kablosuz barkod tarayıcının menzili modele göre değişir, ancak çoğu ünite Bluetooth (Sınıf 2) teknolojisini kullanır ve 33 fit genişliğe sahiptir. Sağlam barkod tarayıcılarından bazıları, 300ft'in üstünde bir Sınıfı Bluetooth kullanır.

Bir barkodu bir ekranın dışında okuyabilir miyim?
Bir ekranın bir barkodunu okumak için, yansıyan ışık yerine görüntüleri işlerken bir 2B görüntüleme tarayıcısına sahip olmanız gerekir. Standart bir lazer barkod tarayıcı, bir ekrandan hiçbir şey okuyamayacaktır.

Bir lazer barkod okuyucu tehlikeli mi?
Barkod tarayıcıları vücudunuza veya gözlerinize zararlı olmayan Sınıf II lazer kullanır.

Barkod okuyucuda kablo uzunluğu ne kadardır?
Çoğu barkod tarayıcıda 6 ayak kablo bulunur ancak daha uzun boylar birçok model için mevcuttur.

Barkod Okuyucum 2D bir barkod okuyabilir mi?
2D barkodlar, 2D Görüntüleyici adı verilen spesifik bir tarayıcı gerektirir. Ortak lazer barkod tarayıcısı, bir barkodun siyah ve beyaz çizgilerinden gelen ışığı yansıtan kodları okur ve lazer tek bir çizgiyle barkodun karşısında yatay olarak okur. Görüntüleyici, barkodun resmini çeker ve bilgiyi çözmek için bunu analiz eder. 2B barkod verileri dikey ve yatay olarak düzenlendiğinden, yalnızca görüntüleyicinin tüm bilgileri doğru şekilde çözebileceği.

EL TERMİNALLERİ (Mobil Bilgisayar)
El Terminali yazılımı ile birlikte geliyor mu?
Normal bir bilgisayara benzer şekilde, bir mobil bilgisayarda bir işletim sistemi kurulur, ancak ek bir yazılım bulunmamaktadır. Varlık izleme, depo yönetimi, mobil POS vb. Gibi belirli işlevler için bir aygıta yükleyebileceğiniz çok çeşitli uyumlu uygulamalar bulunmaktadır.

802.11a / b / g / n ne anlama geliyor?
802.11a / b / g / n, yaygın olarak Wi-Fi olarak adlandırılan bir kablosuz iletişim protokolüdür. Bu kabiliyete sahip birimler kablosuz bir ağa yalnızca bir PC veya dizüstü bilgisayar gibi erişebilirler.

Windows Mobile / WindowsCE, Windows 7 / Vista'dan nasıl farklı?
Mobil işletim sistemleri Windows 7 / Vista'dan farklıdır ve benzer bir düzenleri olsa da, biri için uygulamalar diğeriyle uyumlu olmayacaktır. Örneğin, bir Windows Mobile aygıtı üzerinde çalışacak bir Excel sürümü var, ancak bu, masaüstü bilgisayarınızdaki yazılımla aynı değil.

WAN ne demektir? GSM / HSPA ve EVDO farklı mıdır?
WAN, Geniş Alan Ağı'nın (Wide Area Network) kısaltmasıdır ve cep telefonlarının kullandığı kablosuz iletişimdir. ABD'de 2 çeşit WAN teknolojisi var: GSM / HSPA ve EVDO. GSM / HSPA bir SIM kart kullanır ve hizmet öncelikle AT & T ve T-Mobile tarafından sağlanır. EVDO'nun bir SIM kartı yok ve hizmet esas olarak Verizon, Sprint ve Alltel tarafından sağlanıyor.

'Toplu' ne anlama gelir?
Toplu iş, bir mobil aygıta veri toplamak ve aygıtın belleğine depolamak için kullanılır. Bu durumda, gerçek zamanlı olarak bir ağda bilgi göndermiyorsunuz, daha ziyade mobil cihazda veri depoluyor ve daha sonra kablolu bir bağlantı yoluyla bir bilgisayara bir veri toplama olarak yükleyebilirsiniz.

Mobil bir bilgisayarla çevrimiçi olabilir miyim?
Mobil bilgisayarlar, ya Wi-Fi (802.11a / b / g / n) veya bir hücresel sağlayıcı WAN (geniş alan ağı) aracılığıyla çevrimiçi olmanın 2 yolu sunar. Şebekenin kapsama alanındaysanız ve katılmak için izin / hizmet sahibi olduğunuz sürece İnternet'e erişebilirsiniz.

Kimlik Kartı Baskısı
Kimlik Kartı Yazıcısı satın alırken hangi faktörleri göz önüne almalıyım?
Cilt: Basımda kaç kart planlıyorsunuz?
Yazdırma Yeteneği: Kartın bir yüzüne mi yoksa iki yüzüne mi yazdırmak istiyorsunuz?
Baskı Teknolojisi: Kartınızın etrafında baskısız bir kenarlık olabilir mi yoksa "kenarın üstünde" olması gerekiyor mu?
Güvenlik: Güvenlik ve dayanıklılık için laminasyona mı ihtiyacınız var?
Kodlama: Kimlik kartı, Manyetik şerit, SmartCard veya UHF RFID ile hangi teknolojiyi kullanmayı planlıyorsunuz?

Yazıcının seçiminde kartın hacmine göre farklılık var mı?
Evet. Bir yazıcının maliyeti ve kapasitesi, yazdırmayı planladığınız kart sayısına bağlı olarak değişir. Yazıcılar 3 kategoriye ayrılır:

Değer - Kimlik Kartı yazıcılarının en ekonomik. Sınırlı bir ayak izi ve küçültülmüş kapasitesi ile bu yazıcı küçük baskı işleri ve hareket halindeyken işler için mükemmeldir. Kategorideki yazıcılar 1.000 baskının altındaki baskı hacimleri için mükemmeldir.
Standart - Tasarım ve baskı yetenekleri arasında bir adım önde olan bu yazıcı sınıfı, ılımlı bir ayak izi ile güvenilir bir baskı çıktısı sunar. Kategorideki yazıcılar genelde 1.000 - 10.000 baskılarla işleyebilir ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için mükemmeldir.
Premium - Sektördeki en sağlam yazıcılar. Bu yazıcılar daha büyük bir alan kaplar ve genellikle laminasyon ve baskı teknolojileri için daha fazla seçenek sunar. Kategorideki yazıcılar genellikle 10.000 - 25.000 baskının üstesinden gelebilir ve yüksek hacimli ve yüksek güvenlik gereksinimleri için tasarlanmıştır.

Tek veya çift taraflı yazıcıya ihtiyacım var mı?
Tek taraflı yazıcılar, sınırlı kart sahibi bilgileri içeren kimlik kartları için idealdir. Çift taraflı yazıcılar, önemli miktarda veri kartta yakalanması gereken durumlar için idealdir. Bilgilerin bir kısmını kartın arkasına taşıdığınızda ön kısım düzgün durur ve dikkat dağıtıcı olmayacaktır.

Doğrudan kartla Ters transfer arasındaki fark nedir?
Doğrudan Kart, termal baskı kafasının altındaki bir baskı şeridini ısıtan en yaygın kart baskı teknolojisidir. Renk boş bir karta aktarılır ve görüntülerin keskin kenarları, koyu siyahları ve tam bir renk yelpazesi vardır. Kenarına yakın baskı, DTC yazıcılarında pahalı yazıcı kafa hasarına neden olabileceğinden, kartın etrafında yazdırılmamış bir kenarlık vardır.

Ters Çevir, Karta Doğrudan daha az yaygındır ve bir görüntüyü bir tekrar aktarım filmine aktarır. Bu film "kenarın üstü" kapsama alanı ve canlı, dayanıklı baskı sağlayan boş karta uygulanır.

Kimlik Kartlarım için laminasyona ihtiyacım var mı?

Kimlik Kartı yazıcısı üzerindeki laminasyon, aşağıdaki avantajları sağlayabilir:

Güvenlik: Laminasyon, taklit kartların imkânını azaltarak ve kartta bulunan bilgilere müdahaleyi ortadan kaldırarak kimlik kartınız için fazladan bir güvenlik katmanı sağlar
Dayanıklılık: Laminasyon, standart Kimlik Kartları için ekstra dayanıklılık sağlar. Laminasyon seçeneği olan bir yazıcı satın almak, sert koşullar / ortamlardaki kartlar ve sürekli kullanımda kartlarda aşırı aşınma ve yıpranmalara neden olan durumlarda idealdir.
Maliyet tasarrufu: Laminasyon kapasitesine sahip yazıcılar daha büyük bir başlangıç ??maliyeti oluşturabilirler ancak güvenlik olaylarının ortadan kaldırılması ve kart baskı malzemelerinin azaltılması nedeniyle yolda önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlıyorlar

Kartım için hangi kodlama seçeneklerim var?

Manyetik Şerit: Bu tür kart manyetik bir materyal bandında veri depolayabilir. Manyetik şerit (manyetik okuma kafası üzerinden geçildiğinde fiziksel olarak temas yoluyla okunan kart veya magstripe olarak da bilinir) okunur.

Akıllı Kart ile İletişim Kurun: Kart üzerine birkaç altın kaplama temas yastığından oluşan yaklaşık 0,15 sq .'lik bir temas alanı yerleştirilmiştir. Bunlar, bir okuyucuya dokunulduğunda veya içine takıldığında elektrik bağlantısını sağlar

Temassız Akıllı Kart: Bunlar, verileri işleyebilen ve saklayabilen, yeniden yazılabilir bir akıllı kart mikroçipi içerir. Bir terminalle, yaklaşık 5 inçlik bir okuma aralığına sahip radyo dalgaları yoluyla iletişim kurarlar.Gen 2 UHF RFID: RFID kartları, geniş okuma aralıklarında (genellikle 3 ila 10 ft.) Radyo dalgaları aracılığıyla okunabilen verileri depolar, aynı anda birden fazla kart okumasına izin verir ve son derece güvenlidir.

Bir başka yazıcıya ihtiyacım olan şey nedir?
Tek başına bir yazıcı, tüm çözümün yalnızca bir parçasıdır. Bulmacayı tamamlamak için yazıcınızın sarf malzemelerine, yazılımına ve aksesuarlarına da ihtiyacınız olacak. Çözümünüz için yazıcı şeritleri, kimlik kartları, yazılım ve boyunluklar ve rozetlerden oluşan geniş bir seçim sunuyoruz. Tahmin etiğini denklemin dışına çıkarmamıza izin verebilirsiniz. Kimlik Kartı yazdırma ihtiyaçlarınız için yazıcı, yazılım ve aksesuarları içeren Kimlik Kartı Sistemleri sunuyoruz. Sizin için doğru sistemi bulmanıza yardımcı olması için lütfen bir satış temsilcisine başvurun.