Barkodların En İyi Sekiz Faydası

Barkodların En İyi Sekiz Faydası

Barkodlar genellikle maliyetleri düşürmek ve zaman tasarrufu için bir yöntem olarak göz ardı edilir. Verimliliği arttırmak , masrafları azaltmak isteyen işletmeler için hem ekonomik hem de güvenilir bir seçenektir.

  1.  Barkodlar insan hatası olasılığını ortadan kaldırır. Elle girilen veriler için hataların oluşması, barkodlardan önemli ölçüde daha yüksektir. Barkod taraması hızlı ve güvenilirdir ve verileri elle girmekten daha az zaman alır.
   2.Barkod sistemi kullanmak çalışan eğitim süresini azaltır. Barkodları okumak için elde tutulan tarayıcıya hakim olmak sadece birkaç dakika alır. Ayrıca, çalışanların tüm bir envanter veya fiyatlandırma prosedürü ile aşina olmaları gerekmez. Bu ayrıca çalışan eğitimini daha az pahalı hale getirmektedir, çünkü ekstra eğitim süresi için ödenmesi gerekmemektedir ve başka bir çalışanın eğitim için telafi edilmesi gerekmez.
   3.Barkodlar tasarım ve baskı için ucuzdur. Genel olarak, amaçlarına bakılmaksızın veya yapıştırılacakları yerde sadece etiket tutarlar. Çeşitli yüzeylerde ve malzemelerde ekonomik olarak özelleştirilebilirler.
    4.Barkodlar son derece çok yönlüdür. Her türlü veri toplama için kullanılabilirler. Bu fiyatlandırma veya envanter takip bilgilerini içerebilir. Ek olarak, barkodlar hemen hemen her yüzeye bağlanabileceğinden, yalnızca ürünlerin kendileri değil, aynı zamanda giden gönderiler ve hatta ekipmanı izlemek için kullanılabilirler.
   5. Envanter kontrolü geliştirir. Barkodlar envanteri tam olarak takip etmeyi mümkün kıldığından, stok seviyeleri takip altına alabilir. Ekipmanın yeri de izlenebilirsiniz, arama için harcanan süreyi kısaltır ve kaybedilen ekipmanın değiştirilmesi için harcanan paradan daha önemlidir.
    6.Barkodlar daha iyi veri sağlar. Envanter ve fiyatlandırma bilgileri için bir barkod kullanılabildiğinden, her ikisinde de hızlı bir şekilde veri elde etmek mümkündür. Ayrıca, barkodlar gerektiğinden ilgili bilgileri içerecek şekilde özelleştirilebilir. Çok çeşitli uygulamalar için hızlı ve güvenilir veriler sağlarlar.
   7. Barkodlardan elde edilen veriler hızlıdır.Bilgiler doğrudan merkezi bilgisayara tarandığından, neredeyse anında hazırdır. Bu hızlı geri dönüş, veri girişi veya geri çağırma konusunda zaman kaybını önler.
   8. Barkodlar daha iyi karar vermeyi teşvik eder. Veriler hızlı ve doğru bir şekilde elde edildiğinden, daha bilinçli kararlar vermek mümkündür. Daha iyi karar verme, sonuçta hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar.

Hem ucuz hem de kullanıcı dostu barkodlar, fiyatlandırmadan envantere kadar çeşitli verileri izlemek için vazgeçilmez bir araç sağlar. Kapsamlı bir barkodlama sisteminin nihai sonucu, genel gider azalmasıdır.

Yorumunu bırak