Doğru Kimlik Kartı Yazıcı Seçim Kılavuzu

Kimlik kartları bugün yalnızca basit bir fotoğraf kimliğinden çok daha fazla. Bugün, birçok uygulamada daha fazla güvenlik ve izlenebilirlik sağlamak için ID üzerinde barkodlar, manyetik şeritler, RFID ve Akıllı Kart teknolojileri kullanabilirsiniz. İş ihtiyaçlarınız düşük hacimli büro baskısı veya tam ölçekli kurumsal ve eğitim uygulamaları olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir Kimlik Kartı yazıcı var.

Çok çeşitli kimlik kartı yazıcıları ve uygulamanız için seçenekler var. İşlemleri kolaylaşırken, doğru olanı seçmek, farklılıkları ve seçenekleri anlamaksızın zorluk çıkarabilir.

Yazıcı bulmanın ilk adımı, özel ihtiyaçlarınızı belirlemektir.

• Kimlik kartlarını ne için basıyorsunuz?
• Günde kaç kart vereceksiniz?
• Kartın her iki tarafına da baskı yapacak mısınız?
• Kenardan kenara baskıya ihtiyacınız var mı?
• Ne tür kodlama seçeneklerine ihtiyacınız var?
• Dayanıklı veya güvenli kimlik kartları mı yapmanız gerekiyor?

Bir kart yazıcısını nasıl kullanacağınızı bilmek, hangi türe , baskı yöntemine ve diğer özelliklere ihtiyacınız olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Bazı önemli özellikleri ve işlevleri gözden geçirelim.

Baskı Hacmi
Bir Kimlik Kartı Yazıcısı satın alırken sormanız gereken ilk ve en önemli soru, kaç tane kart yapacağınızdır? Bir yazıcı sınıfı seçmenin düzenli bir baskı hacmine dayandığını unutmayın. Yalnızca yılda bir kez yazdırılacak büyük bir toplu işiniz varsa, yıl boyunca devam eden kullanımınız düşük olduğundan daha küçük bir yazıcıyla gidebilirsiniz.

Ekonomik
Düşük hacimli baskı ihtiyaçlarınız için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sınıftaki yazıcıların birçoğu diğer kimlik kartı yazıcılarından daha yavaş hızlara ve daha az kodlama kapasitesine sahiptir. Bu sınıftaki yazıcılar, manuel kart girişi ve tek renkli yazdırma da yapabilir. Zebra ZXP Serisi 1 gibi ekonomik yazıcılar, mükemmel bir baskı kalitesi sağlarken, daha düşük çalışma devresi baskı oranını yansıtacak şekilde fiyatlandırılırlar.

Değer
Sınırlı bir ayak izi ve ölçeklenebilirlik özellikleri ile bu yazıcı sınıfı, düşük hacimli ve hareket halindeki baskı uygulamaları için üretilmiştir. Bu kategorideki yazıcılar, günde 1-100 karttan oluşan baskı hacimleri için tasarlanmıştır. Zebra ZXP Serisi 3 gibi değerli yazıcılar, isteğe bağlı olarak veya sınırlı sayıda seri halinde yazdırılan küçük işletmeler için mükemmel bir uyum içindedir.

Standart
Tasarım ve baskı yeteneklerinden bir adım önde gelen bu yazıcı sınıfı, ılımlı ayak izi ile güvenilir bir baskı çıktısı sunar. Fargo DTC4250e gibi yazıcılar , yapmanız gereken her tür kart için çok çeşitli kodlama seçenekleri sunar. Bu kategorideki yazıcılar genelde günde 100 - 500 kart işleyebilir ve orta ölçekli işletme ve okullar için mükemmeldir.

Ödül
Bunlar, endüstrideki en sağlam yazıcılardır. Premium yazıcılar daha büyük bir alan kaplar ve genellikle laminasyon ve kodlama teknolojileri için daha fazla seçenek sunar. Daha geniş arz kapasiteleri ile bu yazıcılar bütün gün yazdırılacaktır. Fargo HDP5000 gibi yazıcılar, günlük olarak 500'den fazla kartın miktarını kolayca idare edebilir ve yüksek güvenlik ve baskı hacmi gereksinimleri gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır.

Üniversite
Büyük baskı hacimli yazıcılar arayan Fargo HDP8500 , sektördeki en güvenilir, yüksek performanslı kimlik kartı yazıcıını sunar. HID Yüksek Çözünürlüklü Baskı (HDP) teknolojisine sahip olan Fargo HDP8500, uzun süreli, yüksek verimlilikteki kimlik bilgileri kişiselleştirme ve yayınlama için üstün endüstriyel ID yazıcıdır. Özellikle büyük devlet kimlik kartı programlarının yüksek görev döngüsü gereksinimleri, zahmetli servis bürosu koşulları ve zorunlu üniversite ve büyük işletmeler ortamları için uygundur.

Tek veya Çift Taraflı Baskı
Birçok yazıcı satırı, tek veya çift taraflı yazdırma seçenekleri sunar. Tek taraflı yazıcılar biraz daha ucuzdur ancak kart tasarımınızın (metin, görüntü, barkod vb.) Gereksinimlerine bağlı olarak kartın her iki tarafının kullanılması gerekebilir.

Tek taraflı
Tek Taraflı Kimlik Kartı Yazıcıları Bu yazıcılar, genellikle sınırlı kart sahibi bilgileri içeren basit kart uygulamaları için kullanılır. Önceden basılı bir kart kullandığınız basit bir fotoğraf kimliği veya uygulama için basitçe bir ad, barkod veya sayısal kimlik belgesi yazdırmanız gerekiyorsa, Datacard SD260 gibi tek taraflı yazıcı en ekonomik seçenektir.

Çift taraflı
Çift Taraflı Kimlik Kartı Yazıcıları Çift taraflı yazıcılar, kartın her iki tarafının aynı anda bastırılmasını sağlar ve kartın ön yüzünde tam renkli, arka yüzünde siyah baskı gerektiğinde kullanılır. Zebra ZXP Series 7'de bulunan gibi çift taraflı yazıcı seçenekleri, özellikle de barkod kullanırken kartta önemli miktarda veri yakalanması gereken durumlar için idealdir. Bilgilerin bir kısmını kartın arkasına taşıdığınızda ön kısım düzgün durur ve dikkati dağıtmaz.

Baskı Metodu
Kimlik kartı yazıcıları, ısınan sabit bir baskı kafasına sahip termal transfer işlemini kullanır ve bir şablon oluşturarak boş bir PVC kart üzerine eriterek bir görüntü oluşturur. Şeridi aktarmak için iki farklı baskı yöntemi vardır; her biri başvurunuzun ihtiyaçlarını ve bütçenizi karşılamak için biraz farklı sonuçlar üretir.

Doğrudan Kart (DTC)
Doğrudan Karta Sahip Kimlik Kartı Yazıcıları Karta Doğrudan Kart , çeşitli ebat ve yoğunlukta renk üreten baskı kafasının ısı ayarını kontrol ederek, fotoğraf ve tam renkli logolar için fotoğraf kalitesinde baskı yapılmasını sağlayan en yaygın kart baskı teknolojisidir. Kart, mükemmel renk, tonlar ve CMYK şerit kullanarak vurgulamalar oluşturmak için baskı kafasının altına dört kez geçirilir. DTC baskı ile, görüntülerin keskin kenarlar, derin siyahlar ve tam bir renk yelpazesi vardır. Kartın kenarlarına küçük beyaz bir kenarlık olacak şekilde bu baskı yöntemi tam kart kapsamı sağlamaz, ancak daha uygun maliyetli bir seçenektir.

Retransfer (Geri Aktarma)
Yeniden Atama Kimlik Kartı Yazıcıları Retransfer baskı , görüntüsünü karta uygulamadan önce bir yeniden transfer filmine aktaran iki aşamalı bir işlemle benzer yüksek kaliteli baskılar üretir. İlk olarak, görüntü doğrudan doğruya net bir film katmanına (bu adımda film kartın yerini alması dışında) direkt olarak geriye doğru bastırılır. Ardından, yazıcı kafası ısınır ve ısı ve basınç uygulayarak görüntülü filmi kartın yüzeyine bağlar. İki aşamalı retransfer işlemi, PVC kartları ve diğer kart malzemesi türlerinde gerçek kenardan kenara (% 100 kart kapsamı) yüksek kaliteli görüntü oluşturur. Bu yöntem daha maliyetlidir ancak daha net bir görüntü oluşturur ve DTC'ye kıyasla daha uzun ömür ve neme karşı dayanıklılık özelliğine sahiptir. Zebra ZXP 8 Serisi yazıcı , daha popüler olan aktarma modellerinden biridir.

Kodlama Seçenekleri
Çoğu Kimlik Kartları bugün, temel bir fotoğrafın ötesinde kullanıcıyı tanımlamak için birçok yol kullanmaktadır. Kart yazıcıları, bilgileri kartlara güvenli bir şekilde kodlamak için birkaç yol sunar. Kartın kullanıldığı uygulamaya bağlı olarak, bazı kodlama seçenekleri diğerlerinden daha uygundur. Kartın kendisi hakkında bilgi kodlanması, sahteciliği zorlaştıracağı ve kartın daha hızlı, kolay ve hatasız okunmasını sağladığı için kartın güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

Barkodlar
Barkodlar, en kolay kodlama seçeneğidir, çünkü bir karta ekleme yeteneği tasarım yazılımında bulunur - bu nedenle yazıcıda ilave özellik gerekmez. 1D veya 2D kodları için seçenekler ile, çeşitli bilgileri ortak, okunması kolay bir biçimde kodlayabilirsiniz.

Manyetik Şerit
Manyetik Şerit Kimlik Kartı Yazıcıları Manyetik bir şerit , kredi kartınızın veya bankamatik kartınızın arkasındaki siyah şerittir. Boş kartlar, kodlanmaya hazır bir manyetik şerit ile donatılmış olarak gelebilir. Bu tip kart manyetik materyal bandında veri depolayabilir. Manyetik şerit (manyetik okuma kafası üzerinden geçildiğinde fiziksel olarak temas yoluyla okunan kart veya magstripe olarak da bilinir) okunur.

İletişim / İletişimsiz Akıllı Kart
Temassız Akıllı Kart Kimlik Kartı YazıcılarıAkıllı Kart Kimlik Kartı Yazıcıları ile Bağlantı Kurun Akıllı kartlar, kart güvenliğinin zirvesinde. Barkodlara ve manyetik şeritlere benzer şekilde, veriyi kartın üzerine saklamanın bir başka yolunu sağlarlar. Akıllı kartın en büyük avantajı, şifreli sertifikalar da dahil olmak üzere birden çok bilgi dizisini depolayabilmesidir. Akıllı kart, mümkün olan en büyük güvenlik için kart üzerinde çok sayıda doğrulama seviyesi sağlar. Temaslı akıllı kartların altın kaplamalı temas yastıkları bulunur ve bunlardan birinde okuyucunun okuması dokunurken Temassız olanları, yaklaşık 5 inçlik bir okuma menziliyle radyo dalgaları aracılığıyla iletişim kurar.

UHF RFID
RFID Kimlik Kartı Yazıcıları RFID , birçok uygulamada popüler bir teknoloji haline geldi, çünkü bir karttaki bilgileri daha uzun mesafelerden okumak için bir araç sunmaktadır. RFID kartları, 10 fit uzaklığa kadar bir alan çizgisi olmadan okunabilen verileri depolar. Aynı anda birden fazla kartın okunmasına izin veriyorlar ve oldukça güvenlidirler. RFID en pahalı seçenektir ancak geniş okuma aralığı ve otomatik okuma seçeneği nedeniyle yüksek güvenlik ve erişim kontrolü uygulamalarına çok faydalı olabilir.

Laminasyon
Fargo DTC4500e gibi daha yüksek hacimli bazı yazıcılar , karttaki baskının solmasını ve yıpranmasını önlemek için yerleşik veya katmanlı laminat sunacak. Laminasyon, koruyucu bir polyester filmin kart yüzeyine aşınma, yıpranma ve UV ışınlarından korunması için uygulandığı bir süreçtir. Laminasyonsuz kartlar günlük kullanımda yaklaşık 1 ila 2 yıl sürer, ancak en fazla güvenlik ve uzun ömür için kart laminasyonu önerilir. Daha da fazla güvenlik sağlamak için, sahte hale getirmek için mükemmel bir caydırıcılık elde etmek için laminasyon işleminden önce kartlarınıza çeşitli hologramlar uygulanabilir.

Doğru kimlik kartı yazıcısını bulma
Bugün Kimlik Kartı Yazıcıları için mevcut olan tüm seçeneklerle işinizin ihtiyaçları için doğru aygıtı bulmak önemlidir. Yazıcıyı nasıl kullanacağınızı belirleme ve ihtiyacınız olan özellikler karar sürecini daha kolay hale getirecektir. Hâlâ zorluk yaşıyorsanız veya başka sorularınız varsa, Kimlik Kartı Yazıcısı uzmanlarımıza bir çağrı yapın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.