Küçük İşletmeler İçin Kendi Barkodlarınızı Oluşturma Rehberi


Küçük İşletmeler İçin Kendi Barkodlarınızı Oluşturma Rehberi


Envanter işlemlerinizi otomatikleştirmek isteyen küçük bir işletme iseniz, 1B barkod ihtiyacınız olan şeydir. Tek boyutlu (1D) barkod veya doğrusal kod, alfa ve sayısal karakterlerden oluşan bir kümedir. Ürün bilgilerini tutar ve envanter öğelerini izler. Bu kılavuz, kendi barkodlarınızı oluşturmak ve kullanmanız gereken doğru kod türünü seçmek için kullanılabilecek farklı standartlar ve kaynaklar konusunda size yol gösterecektir. Barkodlar, aşağıdakiler için kullanılan uygun maliyetli bir araçtır:

    Varlık Takibi
    Satış Siparişleri Oluşturma
    Ürün Bilgilerinin Saklanması

Aksi takdirde manuel olarak yapılacak işlemleri otomatik hale getirir. Dahası, operasyonel verimliliği artırır ve yanlışlıkları azaltır.

Çevrimiçi Barkodlar için Kaynaklar

İç süreçlerinizi izlemek için barkodlar oluşturmak istiyorsanız, ücretsiz bir çevrimiçi barkod oluşturucu kullanmak kolaydır. Belki hızlı bir şekilde satış siparişleri oluşturmak isteyebilirsiniz. Bir barkod okuyucu ve sattığınız tüm ürünlerin bir ürün sayfasına sahip olarak, Satış Noktası (POS) simüle eden öğeleri hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Ya da işinizde çok fazla sipariş var ve depo personelinin stok kalemlerinin yerini izlemenin kolay bir yoluna ihtiyacınız var. Envanterle ilgili süreçlerinizi yönetmek için bir barkod kullanarak zaman kazandırır ve hataları en aza indirir. Başlangıç ​​için bu çevrimiçi barkod oluşturucuların birini kullanın. Kaydedebileceğiniz bir görüntü oluşturacaklardır. Barkodlarınızı izlemek için, resmi ürün açıklamasına sahip bir e-tabloya kaydedin.

Kendi Barkodlarınızı Elektronik Tabloya Yapma

Ücretsiz Barkod Oluşturucular:

    Online Barkod Oluşturucu - Kullanımı kolaydır ve güzel bir arayüze sahiptir. Çeşitli barkod türleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, arka plan rengini ve kodun özelleştirebilirsiniz. Ayrıca PDF, AI, PS ve SVG'de indirilebilir formatlar sağlıyorlar.

     Barkod Oluşturucu - Doğrusal ve 2D barkod oluşturma yeteneği sağlayan başka bir çevrimiçi kaynak.

    Archon Free Barcode Font 39 - InFlow Inventory, Microsoft Word veya Excel ile kullanılabilen bir yazı tipi uzantısı sağladı. Kullanmak için, verilerinizi yazmanız ve bilgilerinizi vurgulamanız yeterlidir. Font açılır listesinde Free 3 of 9'u seçin. Verileri Code 39 barkoduna dönüştürecektir.

Archon Free Font 39 Uzantısı

Kod 39 ile Kod 128 arasında

Barkodlarınızı dahili kullanım için standartlaştırırken, küçük bir işletme için en iyi seçenek Kod 39'dur. Kod 39, fiili standarttır. Gıda dışı ürünler için en yaygın kullanılan koddur ve neredeyse tüm okuyucular bunu çözebilirler. Bununla birlikte, kodunuzda daha fazla veri barındırmanız gerekiyorsa, kod 128 iyi bir alternatiftir. Bu kod, alanı daha verimli kullanır ve daha yoğun bir görüntü üretir. Ancak Kod 128 ile ilgili dezavantaj, tüm tarayıcıların okuyamayacağıdır. Güvenli tarafta olmak için Kod 39'a geçin.

İşletmemde UPC veya EAN Kodları Gerekiyor mu?

İşletmeniz perakende mağazalara ürün üretir veya satıyorsa, ürünlerinizden her biri için oluşturulmuş barkodlara ihtiyacınız olacaktır. GS1, UPC ve EAN barkod standartlarını geliştiren ve koruyan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. GS1 ve Nationwide Barkod gibi satıcılar, işletmenizin ve ürünlerinizin benzersiz bir tanımlayıcısı oluşturacaktır. Bilgileriniz global veritabanında saklanır. Başlamak için işinizi kaydettirmeniz ve üye olmanız gerekir.

UPC ve EAN Kodu Arasındaki Fark?

Bir barkod veya Bir Küresel Ticaret Eşya Numarası (GTIN), tedarikçiler ve perakendecilerin birbirleriyle iletişim kurmaları için standart bir küresel dil sağlar.

    Evrensel Ürün Kodu (UPC) - Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilmiştir ve 12 basamaklı bir barkod içerir. Bu standart küresel olarak kullanıldı, ancak öncelikle Kanada'da ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılmaktadır.

    Eskiden Avrupa Yazı Numarası olarak adlandırılan Uluslararası Madde Numarası (EAN), ilk rakamlarla birlikte bir ülke kodunu belirten 13 basamak içermektedir. Bu standart Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika, Avustralya ve Latin Amerika'da kullanılır.

Ne Tür Barkod Yapmalıyım?

Barkodlarınızı oluştururken sunduğunuz pazarları göz önüne almanız gerekir. İşletmeniz yalnızca ABD ve Kanada'ya ürün satıyorsa UPC barkodları oluşturun. Daha küçük Amerikan ve Kanada perakendecileri, EAN kodlarını okumak için barkod tarayıcılarına sahip olmayabilir. Dolayısıyla, ürünlerinizi bir UPC'de standartlaştırarak, barkodunuzun her zaman kaldırılacağından emin olursunuz.

QR Kodu nedir?

1994 yılında, aksi takdirde QR kodları olarak ifade edilen 2D kodlar, Toyota'nın bir yan kuruluşu olan Denso Wave tarafından oluşturuldu. Üretim sürecinde araçları izlemek için kodu kullandılar. Bu kare kod büyük şirketler için önem kazandı ve pazarlama kampanyaları için yoğun şekilde kullanıldı.

Yorumunu bırak