TERMAL YAZICILAR NASIL TEMİZLENİR?

Termal Yazıcı Nasıl Temizlenir

Termal yazıcı, üzerine bir bölüm termal mum şeridi eriterek bir etiket veya kağıt üzerinde işaretler oluşturan bir yazıcı türüdür. Termal yazıcılar genellikle barkod etiketlerini ve etiketleri basmak için kullanılır. Üreticilerin çoğu, şerit değiştirildiğinde termal yazıcının baskı kafasının temizlenmesini önerir. Düzenli temizlik, termal yazıcı kafasını sık sık değiştirmek zorunda kalmanızı engeller, bu da termal yazıcı kafasının bir termal yazıcıda en pahalı yedek parça olmasından dolayı faydalıdır.
Adım

Yazıcıyı kapatın.
Adım

Baskı kafası erişim kapağını kaldırarak termal yazıcıyı açın. Bu, baskı kafasını, şeritini, kağıt makarasını ve termal yazıcının diğer dahili bileşenlerini açığa çıkarmak için salınması gereken bir paneldir.
Adım

Şeridin kolaylıkla çıkarılabilmesi için baskı kafasını serbest bırakan kolu itin. Baskı kafasını görebilmek için şeridi bir kenara çekin.
Adım

Tüysüz bezini izopropil alkol ile nemlendirin.
Adım

Mendilin nemlendirilmiş bölümünü, az miktarda basınçla birkaç kez termal baskı kafası boyunca silin. Bu, zamanla birikebilecek karbon birikimini ve şerit tozunu kaldıracaktır. Baskı kafasının kuruması için birkaç dakika bekleyin.
Adım

Baskı kafasındaki şerit kabloyu değiştirin. Baskı kafası ünitesini yerine geri iterek baskı kafası kolu orijinal konumuna geri dönün.
Adım

Yazıcı kafası erişim kapısını kapatın ve termal yazıcının gücünü açın. Termal yazıcıyı test etmek için bir etiket veya barkod etiketi bastırın.

Yorumunu bırak