RSS

'2017' 'Mayıs' blog yayınları

Yazıcı Kafa (TPH)
Termal transfer baskı, birçok baskı sistemi gibi, malzemenin kağıt üzerine basıldığı etkili bir dijital baskı yöntemidir. Ribon veya termal kağıtlar üzerine olmak üzere iki çeşitte baskı yöntemi vardır. Kağıt, karton, plastik vb. materyallerin üzerine baskı yapılmasını sağlar.
Küçük İşletmeler İçin Kendi Barkodlarınızı Oluşturma Rehberi


Küçük İşletmeler İçin Kendi Barkodlarınızı Oluşturma Rehberi


Envanter işlemlerinizi otomatikleştirmek isteyen küçük bir işletme iseniz, 1B barkod ihtiyacınız olan şeydir. Tek boyutlu (1D) barkod veya doğrusal kod, alfa ve sayısal karakterlerden oluşan bir kümedir. Ürün bilgilerini tutar ve envanter öğelerini izler. Bu kılavuz, kendi barkodlarınızı oluşturmak ve kullanmanız gereken doğru kod türünü seçmek için kullanılabilecek farklı standartlar ve kaynaklar konusunda size yol gösterecektir. Barkodlar, aşağıdakiler için kullanılan uygun maliyetli bir araçtır:

    Varlık Takibi
    Satış Siparişleri Oluşturma
    Ürün Bilgilerinin Saklanması

Aksi takdirde manuel olarak yapılacak işlemleri otomatik hale getirir. Dahası, operasyonel verimliliği artırır ve yanlışlıkları azaltır.

Çevrimiçi Barkodlar için Kaynaklar

İç süreçlerinizi izlemek için barkodlar oluşturmak istiyorsanız, ücretsiz bir çevrimiçi barkod oluşturucu kullanmak kolaydır. Belki hızlı bir şekilde satış siparişleri oluşturmak isteyebilirsiniz. Bir barkod okuyucu ve sattığınız tüm ürünlerin bir ürün sayfasına sahip olarak, Satış Noktası (POS) simüle eden öğeleri hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Ya da işinizde çok fazla sipariş var ve depo personelinin stok kalemlerinin yerini izlemenin kolay bir yoluna ihtiyacınız var. Envanterle ilgili süreçlerinizi yönetmek için bir barkod kullanarak zaman kazandırır ve hataları en aza indirir. Başlangıç ​​için bu çevrimiçi barkod oluşturucuların birini kullanın. Kaydedebileceğiniz bir görüntü oluşturacaklardır. Barkodlarınızı izlemek için, resmi ürün açıklamasına sahip bir e-tabloya kaydedin.

Kendi Barkodlarınızı Elektronik Tabloya Yapma

Ücretsiz Barkod Oluşturucular:

    Online Barkod Oluşturucu - Kullanımı kolaydır ve güzel bir arayüze sahiptir. Çeşitli barkod türleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, arka plan rengini ve kodun özelleştirebilirsiniz. Ayrıca PDF, AI, PS ve SVG'de indirilebilir formatlar sağlıyorlar.

     Barkod Oluşturucu - Doğrusal ve 2D barkod oluşturma yeteneği sağlayan başka bir çevrimiçi kaynak.

    Archon Free Barcode Font 39 - InFlow Inventory, Microsoft Word veya Excel ile kullanılabilen bir yazı tipi uzantısı sağladı. Kullanmak için, verilerinizi yazmanız ve bilgilerinizi vurgulamanız yeterlidir. Font açılır listesinde Free 3 of 9'u seçin. Verileri Code 39 barkoduna dönüştürecektir.

Archon Free Font 39 Uzantısı

Kod 39 ile Kod 128 arasında

Barkodlarınızı dahili kullanım için standartlaştırırken, küçük bir işletme için en iyi seçenek Kod 39'dur. Kod 39, fiili standarttır. Gıda dışı ürünler için en yaygın kullanılan koddur ve neredeyse tüm okuyucular bunu çözebilirler. Bununla birlikte, kodunuzda daha fazla veri barındırmanız gerekiyorsa, kod 128 iyi bir alternatiftir. Bu kod, alanı daha verimli kullanır ve daha yoğun bir görüntü üretir. Ancak Kod 128 ile ilgili dezavantaj, tüm tarayıcıların okuyamayacağıdır. Güvenli tarafta olmak için Kod 39'a geçin.

İşletmemde UPC veya EAN Kodları Gerekiyor mu?

İşletmeniz perakende mağazalara ürün üretir veya satıyorsa, ürünlerinizden her biri için oluşturulmuş barkodlara ihtiyacınız olacaktır. GS1, UPC ve EAN barkod standartlarını geliştiren ve koruyan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. GS1 ve Nationwide Barkod gibi satıcılar, işletmenizin ve ürünlerinizin benzersiz bir tanımlayıcısı oluşturacaktır. Bilgileriniz global veritabanında saklanır. Başlamak için işinizi kaydettirmeniz ve üye olmanız gerekir.

UPC ve EAN Kodu Arasındaki Fark?

Bir barkod veya Bir Küresel Ticaret Eşya Numarası (GTIN), tedarikçiler ve perakendecilerin birbirleriyle iletişim kurmaları için standart bir küresel dil sağlar.

    Evrensel Ürün Kodu (UPC) - Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilmiştir ve 12 basamaklı bir barkod içerir. Bu standart küresel olarak kullanıldı, ancak öncelikle Kanada'da ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılmaktadır.

    Eskiden Avrupa Yazı Numarası olarak adlandırılan Uluslararası Madde Numarası (EAN), ilk rakamlarla birlikte bir ülke kodunu belirten 13 basamak içermektedir. Bu standart Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika, Avustralya ve Latin Amerika'da kullanılır.

Ne Tür Barkod Yapmalıyım?

Barkodlarınızı oluştururken sunduğunuz pazarları göz önüne almanız gerekir. İşletmeniz yalnızca ABD ve Kanada'ya ürün satıyorsa UPC barkodları oluşturun. Daha küçük Amerikan ve Kanada perakendecileri, EAN kodlarını okumak için barkod tarayıcılarına sahip olmayabilir. Dolayısıyla, ürünlerinizi bir UPC'de standartlaştırarak, barkodunuzun her zaman kaldırılacağından emin olursunuz.

QR Kodu nedir?

1994 yılında, aksi takdirde QR kodları olarak ifade edilen 2D kodlar, Toyota'nın bir yan kuruluşu olan Denso Wave tarafından oluşturuldu. Üretim sürecinde araçları izlemek için kodu kullandılar. Bu kare kod büyük şirketler için önem kazandı ve pazarlama kampanyaları için yoğun şekilde kullanıldı.

Termal Transfer Yazıcılar Nasıl Çalışır?
Termal transfer yazıcı nedir? Termal transfer yazıcı, kağıda, banta (naylon, polyester veya vinilden yapılmış) balmumu veya reçine esaslı "mürekkep" eriterek etiket ve işaretler oluşturan bir yazıcı türüdür ve hatta ısı büzüşmeli boru gibi malzemeleri içerir. Termal transfer yazıcıları, solma direnci yüksek olarak bilinirler ve özellikle barkodlar oluşturmak için çok uygundurlar.
Barkod Nedir?
Bir barkod, bir tarayıcı tarafından okunabilen, paralel siyah çizgilerden ve çeşitli genişliklerde beyaz boşluklardan oluşan kare veya dikdörtgen bir görüntüdür. Barkodlar, hızlı tanımlama aracı olarak ürünler üzerine uygulanır. Perakende satış mağazalarında, satın alma işleminin bir parçası olarak stokları takip etmek için depolarda ve diğer birçok kullanımda muhasebede yardımcı olmak için faturalarda kullanılırlar.
Barkod Hakkında Sık Sorulan Sorular
Genel Barkodlama Barkod nasıl çalışır? Bir barkod aslında bir makinenin okuyabileceği görsel bir desenle bilgiyi kodlamanın bir yoludur. Siyah ve beyaz çubukların (öğeler) bileşimi, o barkod türü için belirlenmiş bir algoritmayı izleyen farklı metin karakterlerini temsil eder. Elemanların sırasını değiştirirseniz, farklı bir metin elde edersiniz. Barkod tarayıcı, bilgisayarınızın anlayabileceği bir metin dizisine dönüşen siyah-beyaz desenini okur.
Barkod Sözlüğü
1D Barkod Tek boyutlu (1D) bir barkod, doğrudan bağlı olduğu nesneyle ilgili makinenin okunabilir bir temsilidir. Geleneksel 1D barkod, sayıları veya karakterleri temsil eden paralel çizgilerden oluşur. Barkod soldan sağa doğru okunur ve bir barkod tarayıcı kullanılarak taranabilir. En yaygın 1D barkod sembolojileri EAN-13 ve EAN-8, UPC-A ve UPC-E, Code 128, ITF ve Code 39'dur.
Doğru Barkod Okuyucu Seçim Kılavuzu
Barkod tarayıcıları her zamankinden daha kolay kullanılır hale geldi. Uzun zamandan beri, dekoder kutuları ve her yere gidecek çoklu kablo ile uğraşma günleri kaldı. Kabloyu tarayıcıya ve bilgisayara takın ve çalışmaya başlayın!
Doğru Barkod Yazıcı Seçim Kılavuzu
Termal tabanlı barkod yazıcılar, yüksek kalitede etiket, etiket, bilek bandı, makbuz ve bilet oluşturmak için çok ekonomik bir yol sunar. Diğer baskı teknolojileriyle karşılaştırıldığında, termal tabanlı seçenekler daha az bakım gerektirir, daha az pahalı ortamlara sahip olur ve mükemmel baskı kalitesini korurken daha hızlı yazdırır.
Doğru Kimlik Kartı Yazıcı Seçim Kılavuzu
Kimlik kartları bugün yalnızca basit bir fotoğraf kimliğinden çok daha fazla. Bugün, birçok uygulamada daha fazla güvenlik ve izlenebilirlik sağlamak için ID üzerinde barkodlar, manyetik şeritler, RFID ve Akıllı Kart teknolojileri kullanabilirsiniz. İş ihtiyaçlarınız düşük hacimli büro baskısı veya tam ölçekli kurumsal ve eğitim uygulamaları olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir Kimlik Kartı yazıcı var.
Doğru Ribon Seçim Kılavuzu
Barkodlar perakende ürünlerden hastalara hatta askeri teçhizatlara kadar her şeyi izlemek için kullanılır. Uygulama için uygun ortamı seçmek, malzeme, yapışkan ve boyut seçeneklerinin çeşitliliği nedeniyle kafa karıştırıcı olabilir. Bir kağıt etiketi, standart bir ürün etiketi için mükemmel bir şekilde çalışabilir, ancak, bir araç gibi bir öğeyi etiketlemeye çalıştığınız bir uygulamada kötü performans gösterir. Daha sağlam bir plastik etiket böyle bir uygulama için daha uygun olurdu. Ayrıca, bilek bantlı hastaların izlenmesi durumunda olduğu gibi, bazen etiketler çözümünüz için doğru seçim olmayabilir.